Vi reiser til middelhavet for fange Hvitserk-opplevelsen

Jeg hadde ikke noe tydelig bilde av hvordan naturen på Korsika så ut. Ikke visste jeg spesielt mye om landet, historien eller geografien heller! Det første som slo meg var hvor utrolig fjellrikt det er! Det er fjell overalt, i alle retninger og landet er en godtepose for fjellfolk.

Varmt? Absolutt. Inspirerende? Uten tvil.

Turmodellen er uslåelig. Fjellturer på dagen, deilig mat og drikke på kvelden, flotte overnattingssteder og en trivelig turgjeng! Målet for min del var å fange litt av Korsikas flotte natur, og gi et innblikk i hva man kan forvente seg på en tur med oss til denne destinasjonen!

Hvitserk & Eventyrreiser - Fjelltur på Korsika from Hvitserk & Eventyrreiser on Vimeo.

 

Fjelltur på Korsika

Vi pakker fjellstøvler og badeshorts og bruker en uke på å bestige noen av Korsikas høyeste fjell, samtidig som vi får tid til å nyte det beste den franske middelhavsøya har å by på av mat, vin og atmosfære.

Europa Nivå 3

8 dager

Neste avreise: 26.06.2021 Fra Kr. 19 900,-