Vårtilbud på Safari - Få gratisdager på safari i Kenya til høsten

Bli med på spektakulær safari i Kenya til høsten

(Se alle tilbudene nederst på siden. Gjelder for turer mellom 5 oktober og 15 desember)

Reiser du på safari, får du garantert en flott opplevelse. Soloppgangen på savannen, det første synet av løvene, historiene til masaiene og å sitte rundt bålet under en funklende stjernehimmel kan bare beskrives med ett ord: magisk. Det er mange som kan tilby slike opplevelser, men i Hvitserk jobber vi hardt for at gjestene som bestiller safari hos oss skal få oppleve noe som er unikt. Vi tilpasser hvert enkelt tilbud etter gjestenes egne ønsker. Safari kan gjøres rimelig og ekstremt dyrt - men aldri billig. Vårt mål er å tilby de beste og mest innholdsrike safariopplevelsene og kan garantere at gjestene som reiser med oss får uforglemmelige safari-opplevelser.

Den ekte safariopplevelsen får du her

En typisk dag på safari starter tidlig på morgenen. Før sola dukker opp over savannen drikker du kaffe med den lokale, engelskspråklige guiden og gjør deg klar for «gamedrive» - en kjøretur på savannen der dere leter etter dyrene. Vanligvis gjør man dette i et par timer hver morgen (når sola står opp) og hver ettermiddag (rett før solnedgang). Det er i denne perioden dyrene er mest aktive.

Vi gir deg den beste safariopplevelsen!

Nyt tiden på formiddagen i camp

Etter morgenens gamedrive, drar dere tilbake til campen spiser en god frokost og slapper av noen timer i campen. Deretter venter en god lunsj og etter en ny prat med guiden om hva dere vil oppleve og hvilke dyr dere vil se etter, blir dere enige om planen for ettermiddagens gamedrive. Kanskje avslutter dere kjøreturen med en «sundowner» - der dere stanser bilen, går ut på savannen og tenner et bål og ser på solnedgangen med noe godt å drikke.

Fantastiske middager og atmosfære

Tilbake i campen, har masaiene fyrt opp bålet og der blir dere sannsynligvis sittende en god stund foran flammene for å oppsummere dagens høydepunkter. Deretter venter en god middag, og når du legger deg, kan det godt hende at har lagt en varmeflaske under dynen så du ikke skal fryse om natten. Kanskje våkner du av et løvebrøl, eller lydene av en hyene eller leopard – og er dere heldige, kan guiden morgenen etter vise dere sporene fra nattens campgjester!

Tre fantastiske camper i Masai Mara

Om du velger den ultimate safari der du betaler for 5 netter og blir i 7 netter får du oppleve tre fantastiske camper, der du bor i den vakre campen Basecamp i Masai Mara. Campen ligger ved Talek-elven, og veien er kort til den dyrerike savannen på Masai Mara. Campen drives etter miljøvennlige prinsipper, og har vunnet flere priser for dette arbeidet.

Glamping i ville, vakre Wilderness

Man fortsetter til den autentiske campen Wilderness, som er en liten camp, enklere enn Basecamp og Eagleview. Det føles likevel som telttur i «luksus-klassen», for hvert av teltene har eget toalett, dobbeltseng og «safari-dusj». Her er du nærme naturen og fordi campen er så liten og intim, så er det en utrolig opplevelse å sitte rundt bålet om kvelden å høre masaiene forteller historier eller ligge trygt inne i teltet og høre løvebrøl om natten! Campen kan også tilrettelegge for egne aktiviteter for barn og unge; som dyresporing, pil- og bueskyting og spydkasting med masaiene. Med Wilderness som utgangspunkt er det mulig å dra på gå-safari, gamedrives (safari med bil) og nattsafari.

Avslutning på spektakulære Eagle View

Man avlsutter safarien på på den spektakulære campen Eagleview. Denne eksklusive campen har en fantastisk beliggenhet på en liten høyde i Naboisho-området. Dette er et privat vernet område eid av Masaiene, som grenser til selve nasjonalparken Masai Mara. I Naboisho er det få andre camper, og du møter færre safarigjester her enn det du gjør inne i selve Masai Mara. Det gjør hvert dyremøte litt mer spesielt! Fra teltene (de er store som hytter) har du fantastisk utsikt over savannen. Å dusje i utedusjen når du ser sjiraffer eller sebraer, er noe du garantert husker! Fra fellesområdet og restauranten kan du ofte se flokker med elefanter. Fra Eagleview er det mulig å gå på vandre-safari og nattsafari (safari med bil med lyskastere). Begge deler er en fin opplevelse. Ved siden av campen ligger guideskolen som regnes som en av Kenyas beste. For gjestene på Eagleview er det mulig å få omvisning dersom det er ønskelig.

Fra høyre til venstre - Eagle View og Leopard Hill

Vi garanterer et rikt dyreliv!

På denne turen kan vi garantere et rikt dyreliv, i tillegg til å bli kjent med masaikulturen der de vennlige Masaiene gladelig deler sin historie med deg.

Turen kan også kombineres med de kritthvite strendene Sør for Mombasa, spør oss gjerne om et konkret tilbud.

Alle våre safariturer kan kombineres med besøk på Kenyakysten. Kontakt oss for tilbud!

Vårtilbud på safari:

Be om tilbud via epost

(Gjelder for turer mellom 5 oktober og 15 desember)

7 DAGER – Betal for 5

Beste safaritilbud!

Hva er inkludert:

 • All transport i Nairobi til/fra flyplasser og i Masai Mara
 • Alle parkavgifter i Masai Mara og Naboisho Conservancy
 • 3 netter på Basecamp Masai Mara m/fullpensjon
 • 2 netter på Wilderness Camp m/fullpensjon
 • 2 netter på Eagle View m/fullpensjon
 • Delt Gamedrive i Landcruiser4x4
 • Guidet gåsafari eller nattsafari med bil og Sundowner
 • Kulturbesøk i lokale samfunn
 • Barneaktiviteter med Young Explorer Children

6 DAGER – Betal for 5

Hva er inkludert:

 • All transport i Nairobi til/fra flyplasser og i Masai Mara
 • Alle parkavgifter i Masai Mara og Naboisho Conservancy
 • 3 netter på Basecamp Masai Mara m/fullpensjon
 • 3 netter på Wilderness Camp m/fullpensjon
 • Delt Gamedrive i Landcruiser4x4
 • Guidet gåsafari eller nattsafari med bil og Sundowner
 • Kulturbesøk i lokale samfunn
 • Barneaktiviteter med Young Explorer Children

5 DAGER – Betal for 4

Hva er inkludert:

 • All transport i Nairobi til/fra flyplasser og i Masai Mara
 • Alle parkavgifter i Masai Mara og Naboisho Conservancy
 • 2 netter på Basecamp Masai Mara m/fullpensjon
 • 3 netter på Eagle View m/fullpensjon
 • Delt Gamedrive i Landcruiser4x4
 • Guidet gåsafari eller nattsafari med bil og Sundowner
 • Kulturbesøk i lokale samfunn
 • Barneaktiviteter med Young Explorer Children

4 DAGER – Betal for 3

Hva er inkludert:

 • All transport i Nairobi til/fra flyplasser og i Masai Mara
 • Alle parkavgifter i Masai Mara og Naboisho Conservancy
 • 2 netter på Eagle View m/fullpensjon
 • 2 netter på Leopard Hill m/fullpensjon
 • Delt Gamedrive i Landcruiser4x4
 • Guidet gåsafari eller nattsafari med bil og Sundowner
 • Kulturbesøk i lokale samfunn
 • Barneaktiviteter med Young Explorer Children

Dyrelivet rundt Eagle View på tur med Hvitserk - Foto: Bjørn Stange Ankre

Be om tilbud via epost